مبدل دانفوس

مبدل  حرارتی صفحه ای دانفوس

مبدل صفحه ای جوشی دانفوس با راندمان بالا، شارژ گاز مبرد کمتر و کامپکت بودن، ایده‌آل ترین گزینه جهت استفاده در چیلرها می‌باشد. این مبدل‌های دانفوس تا ظرفیت اسمی 140 تن تبرید آماده تحویل بوده و ظرفیت‌های بالاتر قابل ساخت می‌باشد. جهت کاربری با مبردهای هالوکربنی نظیر R22 , R134a , R407C , R404A از مبدل‌های با جوش مس و مبدل آمونیاکی از نوع جوش نیکل استفاده می‌گردد. داخل این مبدل‌های دانفوس از پخش‌کن مخصوص استفاده شده که باعث افزایش راندمان و سوپرهیت مناسب گاز می‌گردد. ابعاد فشرده این مبدل‌ها باعث می‌گردد چیلرها به آسانی پکیج شده و زمان تولید دستگاه ها کاهش یافته که این امر با صرفه جویی اقتصادی همراه است.

اَشکال اواپراتور صفحه ای دانفوس

مبدل‌های جوشی سری B دانفوس با صفحات از جنس استنلس استیل 360L و 304 با سه مدل شیار مختلف H-L-M جهت کاربردهای مختلف ساخته می‌شوند.

مزایای مبدل حرارتی صفحه ای جوشی دانفوس

مبدل حرارتی صفحه ای جوشی دانفوس دارای ابعاد بسیار کوچک می‌باشد.

افزایش راندمان به‌علت اختلاف دمای کم دو طرف مبدل

فشار عملکرد بالا

کاهش افت فشار

نیاز به مبرد کمتر

وزن کمتر

کاهش امکان یخزدگی

مقاومت بالا در مقابل یخزدگی

قابلیت مدولار شدن چیلرها

عملکرد یکسان

مزیت اقتصادی کاهش هزینه

صفحات و کانال‌های مبدل صفحه‌ای دانفوس

مبدل صفحه ای جوشی نوع B دانفوس با دو نوع متفاوت صفحه و سه نوع کانال موجود هستند. صفحات و کانال‌ها عهده‌دار مشخصه‌های دمایی مبدل حرارتی می‌باشند.

صفحه نوع H در مبدل صفحه ای دانفوس دارای زوایای منفرجه (باز) می‌باشد که با افزایش توربولانس سیال موجب بالاتر رفتن بازده انتقال حرارت می‌شود.

صفحه نوع L در مبدل صفحه ای دانفوس دارای زوایای حاده (تند) می‌باشد که باعث کاهش افت فشار و توربولانس و بازده انتقال حرارت می‌شود.

صفحه نوع M در مبدل صفحه ای دانفوس، ترکیبی از دو نوع H و L می‌باشد که به صورت یک در میان به هم متصل شده‌اند و از لحاظ افت فشار و انتقال حرارت نرمال بوده و مابین دو نوع H و L به حساب می‌آید.

آپشن‌های مبدل صفحه ای دانفوس

پخش‌کننده: مبدل حرارتی صفحه ای جوشی دانفوسبرای کاربری به‌عنوان مبدل. ورودی‌ها در طرف مبرد با تجهیزاتی مجهز شده است که به طور مساوی، مبرد را در هر کانال توزیع می‌کند.

آداپتور/ دما : یک یا دو پورت سنسور دما امکان نصب آسان سنسورهای دما برای کنترل دقیق سیستم را فراهم می‌سازد.

فشار بالا: دانفوس می‌تواند گستره‌ای از فشار بالا را برای تامین نیازهای طراحی مبردهای جدید دوستدار محیط زیست(مانند R410A) ارائه دهد. مبدل صفحه ای جوشی فشار بالا، برای تحمل فشارهای بالاتر از 45 bar طراحی می‌شوند.

جوش نیکل: حلال‌های آمونیاک و سایر سیالات برای آب دیونیزه شده، با مس سازگار نمی‌باشند.

مدار دوگانه: مدار دوگانه، دو مدار مستقل مبردها را به مدار کلی آب متصل می‌کند. این موضوع امکان دماهای پایین‌تر آب خروجی را فراهم ساخته که باعث انتقال حرارت در هر باری (Load) می‌باشد.

پشت به پشت (Back to Back): مبدل صفحه ای دانفوس جوشی نوع پشت به پشت دانفوس دارای مدارهای مبرد پشت به پشت می‌باشد که می‌توانند دو کمپرسور مجزا را به طور همزمان به کارگیرند.

خشک‌کن هوا: مبدل صفحه‌ای جوشی برای خشک‌کن‌های هوا موجود می‌باشد. همه‌ی مدل‌ها، هوای خشک و با کیفیت بالا را در دمای شبنم بسیار پایین ارائه می‌دهند.