آرتک

اواپراتور آرتک

برند آرتک از زیرمجموعه‌های شرکت آرشه محسوب می‌شود که با 35 سال سابقه در حوزه تجارت و واردات تجهیزات برودتی و تولید اواپراتور، کندانسور، کویل حرارتی و برودتی، از شرکت‌های با تجربه در این زمینه به حساب می‌آید.

ویژگی اواپراتورهای آرتک

کویل اواپراتور آرتک

در اواپراتور آرتک از توربوکویل‌های شیار از داخل (inner grooved) استفاده می‌شود که با توجه به شیار‌های داخلی آن، بازدهی بالاتری دارند و تبادل حرارت در آن‌ها بهتر صورت می‌گیرد.

برای تولید فین‌های آلومینیومی از تکنولوژی‌های مدرن استفاده شده است به نحوی که این فین‌ها دارای شیارهای توربولانس و موج‌های سینوسی هستند که بازدهی بیشتری را به همراه کاهش زمان دیفراست به همراه دارند.

فین‌ها باعث ایجاد جریان اغتشاشی شده و در نتیجه ضریب انتقال حرارت افزایش پیدا می‌کند. در نتیجه این موضوع، کارایی کویل بیش‌تر می‌شود. همچنین استفاده از آرایش مثلثی لوله‌ها در کویل، سبب آن می‌شود که هوا با تمام سطح لوله در تماس باشد.

پس از شستشو و چربی زدایی آن، در فشار 400 psi  کویل‌ها مورد بررسی و تست قرار می‌گیرند تا محصولی بدون ایراد در اختیار مشتری قرار گیرد.  سپس بعد از تخلیه، لوله‌ها مجددا با فشار 150 psi پر می‌شوند.

فن‌ها

در اواپراتور آرتک از فن‌های روتور خارجی در سایزهای 35، 42، 50 و 63 سانتی‌متر با سرعت‌هایی در حدود 1350 و 1320 دور در دقیقه استفاده می‌شود. این فن‌ها دارای کلاس حفاظتی IP54 هستند و کلاس حرارتی آن‌ها مطابق با استاندارد CE اروپا است.

در ساخت پروانه فن‌ها از آلومینیوم سبک استفاده می‌شود که در عین حال مقاومت مناسبی دارد. زاویه این پروانه‌ها به نحوی است که حجم جابه‌جایی هوا به حداکثر برسد و در نتیجه انرژی مصرفی و صدای تولید شده به کمترین سطح خود خواهد رسید.

در این فن‌ها از سیستم حفاظتی در برابر بار اضافی استفاده می‌شود و توری محافظ نیز مطابق با استانداردهای جهانی بر روی فن‌ها قرار می‌گیرد.

کاور و شاسی

در دستگاه‌‌های آرتک از کاورهایی با جنس ورق فولادی با روکش رنگ پودری الکترو استاتیک استفاده می‌شود. این کاور در مقابل آسیب‌های ناشی از عوامل جوی و خوردگی مقاوم است. ضخامت ورق‌های کاور متناسب با ابعاد دستگاه انتخابی می‌شود تا دستگاه لرزش کمی داشته باشد.

المنت

المنت‌های آرتک از جنس استنلس استیل ساخته می‌شوند که در برابر خوردگی و آب مقاومت دارند که از جمله ویژگی‌های خاص اواپراتورهای آرتک به حساب می‌آید. جعبه برق با کلاس حفاظتی IP64 جهت نصب سیم برق فن‌ها و المنت‌‌ها بر روی دستگاه‌های آرتک تعبیه شده است.

کندانسور آرتک

برند آرتک از زیرمجموعه‌های شرکت آرشه کار محسوب می‌شود که با 35 سال سابقه در تولید اوپراتور، کندانسور، کویل حرارتی و برودتی، از شرکت‌های با تجربه در این زمینه به حساب می‌آید. شرکت آرشه کار برای ارائه محصولاتی با قیمت اقتصادی‌تر در کنار حفظ کیفیت مناسب، اقدام به تولید اواپراتور و کندانسور تحت برند آرتک نمود.

ویژگی‌های کندانسور آرتک

کویل‌ها

در کندانسورهای آرتک از توربوکویل‌هایی با شیار داخلی (inner grooved) که ضخامت مناسبی دارند استفاده می‌شود. به دلیل طراحی دقیق شیارهای داخلی، این کویل‌ها بازدهی مناسبی دارند.

فین‌های آلومینیومی کندانسور آرتک دارای شیارهای توربولانس و موج‌های سینوسی است که حداکثر بازدهی را به همراه کاهش زمان دیفراست به همراه دارند. در طراحی کویل‌های آرتک از نرم‌افزارهای مورد تایید موسسه AHRI هستند.

فین‌ها جریانی مغشوش را ایجاد می‌کنند و در نتیجه این موضوع، ضریب انتقال حرارت افزایش پیدا می‌‌کند تا درنهایت کویل‌ها بازدهی بالایی داشته باشند. همچنین استفاده از آرایش مثلثی لوله‌ها در کویل، سبب آن می‌شود که هوا با تمام سطح لوله در تماس باشد. برای بهبود کارایی نیز فاصله لوله‌ها به گونه‌ای طراحی شده است که بهترین تناسب میان حجم مبرد در گردش و سطح تبادل ایجاد گردد.

پس از شستشو و چربی زدایی از کویل‌ها، در فشار 400 psi  آن‌‌ها مورد بررسی و تست قرار می‌گیرند. سپس بعد از تخلیه، لوله‌ها مجددا با فشار 150 psiپر می‌شوند.

فن‌ها

در کندانسور آرتک از فن‌های روتور خارجی در سایزهای 35، 42، 50 و 63 سانتی‌متر با سرعت‌هایی در حدود 1350 و 1320 دور در دقیقه استفاده می‌شود. این فن‌ها دارای کلاس حفاظتی IP54 هستند و کلاس حرارتی آن‌ها مطابق با استاندارد CE اروپا، F است.

در ساخت پروانه فن‌ها از آلومینیوم سبک استفاده می‌شود که در عین حال مقاومت مناسبی دارد. زاویه این پروانه‌ها به نحوی است که حجم جابه‌جایی هوا به حداکثر برسد و در نتیجه انرژی مصرفی و صدای تولید شده به کمترین سطح خود خواهد رسید.

در این فن‌ها از سیستم حفاظتی در برابر بار اضافی استفاده می‌شود و توری محافظ نیز بر روی فن‌ها قرار می‌گیرد.

کاور و شاسی

در دستگاه‌‌های آرتک از کاورهایی با جنس ورق فولادی با روکش رنگ پودری الکترو استاتیک استفاده می‌شود. این کاور در مقابل آسیب‌های ناشی از عوامل جوی و خوردگی مقاوم است. ضخامت ورق‌ها به نحوی انتخاب شده‌اند که دستگاه کمترین لرزش را داشته باشد. شاسی کندانسورها به نحوی طراحی شده‌اند که متناسب با نیاز مشتری قابلیت جابه‌حایی داشته باشد و می‌توان آن را به طور مستقل از کندانسور یا به صورت متصل به پایه‌های آ‌ن‌ها مورد استفاده قرار داد.

المنت

المنت‌های کندانسور آرتک از جنس استنلس استیل ساخته می‌شوند که در برابر خوردگی و آب مقاومت دارند که از جمله ویژگی‌های خاص کندانسور آرتک به حساب می‌آید. جعبه برق با کلاس حفاظتی IP64 جهت نصب سیم برق فن‌ها و المنت‌‌ها بر روی دستگاه‌های آرتک تعبیه شده است.